آشنایی با جاذبه های توریستی شهر رامسر

رامسر یکی از زیباترین شهرهای استان مازندران است که در شمال ایران قرار گرفته است و دارای زیبایی های بکر و مناطق دیدنی بسیاری است. رامسر با برخورداری از جاذبه های گردشگری فراوان و امکانات تفریحی برای توریست ها در دامنه جنگل های سرسبز و زیبای البرز و سواحل دریای خزر از مهم ترین قطب های گردشگری کشور است. در ادامه این بخش از گردشگری نمناک با جاذبه های دیدنی و زیبای رامسر شهر معروف به عروس شهرهای ایران بیشتر آشنا شوید.

ramsar

جاذبه های زیبا و گردشگری رامسر

شهرستان رامسر در غرب استان مازندران و در دامنه جنگلی کوه های البرز واقع شده است . این شهر زیبا از غرب با چابکسر ، از شرق با تنکابن ، از شمال با دریای زیبای خزر و از جنوب با رشته کوه های البرز همجوار می باشد.

رامسر دارای جاذبه های گردشگری فراوان ومناطق ییلاقی زیبا و بسیار خوش آب و هوا و در زمستان سرد است که گردشگران بسیاری را از اقصی نقاط ایران و جهان به خود جذب می کند. این شهر زیبا در قدیم سخت سر نام داشته و امروزه به علت زیبایی های فراوان نام عروس شهرهای ایران را به خود اختصاص داده است.مجاورت با جنگل و دریا به این شهر زیبایی خاصی بخشیده است. محصولات عمده رامسر برنج، مرکبات و چای است. با زیبایی های عروس شهرهای ایران آشنا شوید.

جواهرده زیباترین مناطق گردشگری رامسر :

یکی از مناطق دیدنی و زیبای رامسر جواهر ده است که در گذشته به آن جورده یعنی ده بالا می گفتند.جواهرده یکی از مناطق زیبا در استان مازندران و شهرستان رامسر است.در مورد نام این روستا عقاید مختلفی وجود دارد، در گذشته آن را جورده به معنی ده بالا در مقابل جیرده یعنی پایین ده معروف بوده است و از دیدنی های رامسر است .

جواهرده منطقه ای تاریخی با جنگل های سرسبز است که از 3 جهت در محاصره کوه قرار دارد و زمستان های سرد و برفی و تابستان های خنک و خوش آب و هوایی را دارد .جواهر ده، این منطقه رویایی، شاهکار طبیعت و نگین فیروزه فام کوه های البرزدر ارتفاع 2 هزار متری از سطح دریا و با فاصله کم از دریای خزر، واقع شده است.

قله مارکو

قله مارکو در 3 کیلومتری سواحل دریای خزر و در 6 کیلومتری شرق رامسر قرار دارد. این قله زیبا از سلسله کوه های البرز است و ارتفاع آن از سطح دریا 500 متر و 600هزار متر مربع وسعت دارد. قله مارکو پوشش گیاهی فراوانی مانند انواع درختچه ها، درختان انجیلی، بلوط، شمشاد و ازگیل دارد و شهر کتالم، چشم اندازهای زیبای آن به دریا، مزارع برنج و باغات چای و مرکبات در شمال قله، تسلط به تپه ها و ارتفاعات سرسبز البرز و روستاهای اطراف و رودخانه نسارود در شرق به زیبایی های این مکان افزوده است.

بوستان جنگلی صفارود در رامسر

بوستان جنگلی صفارود در میان دره و دارای جاذبه های بکر و طبیعی مانند جنگل و رود خانه و آب معدنی می باشد که این منطقه را گردش پذیرتر نموده است. این بوستان زیبا دارای آب و هوای مطبوع است و در پایین جاده قرار دارد که پله هایی نیز برای ورود به آن از جاده ساخته شده است. راه دسترسی به بوستان جنگلی صفارود از ابتدای جاده جواهرده در میدان غربی شهر رامسر آغاز و پس از طی 9 ‪ کیلومتر و عبور از مسیری زیبا به این پارک در کنار رود صفارود ختم می شود

آب های گرم معدنی سادات محله رامسر

بسیاری از گردشگران به علت دارا بودن رامسر از آب های گرم معدنی به این منطقه باصفا مسافرت می کنند تا علاوه بر لذت سفر از خاصیت درمانی این آب ها استفاده کنند. بخش های گسترده ای از مرکز شهر رامسر به آب های گرم معدنی اختصاص یافته است.

آب های گرم رامسر در نزدیکی ساحل دریا قرار دارند. چند وان و استخر آب گرم معدنی در شهرهای کتالم و سادات محله وجود دارد که بیماریهای پوستی، رماتیسم و دردهای عصبی و عضلانی را درمان می کند. سادات محله در گذشته به نام های معاف محله وسید محله شهرت داشته و به داشتن چشمه های آب گرم معدنی مشهور بوده است.

گرسماسر زیباترین ییلاق رامسر

یکی از زیباترین ییلاقات رامسر گرسماسر است که در مسیر رامسر به کتالم قرار گرفته است. این ییلاق با شکوه وزیبا قدمتی تاریخی دارد و در مسیر کوهنوردانی قرار گرفته که برای شکار نایاب سماموس به قله 3600متری و پر برف راهی می شوند.

تله کابین زیبا و دیدنی رامسر

تله کابین رامسر بزرگ ترین تله کابین کشور است که از کنار ساحل خزر تا ارتفاعات جنگلی به طول 2 متر امتداد دارد . این تله کابین دارای 40 کابین می باشد که توسط بخش خصوصی ایجاد گردیده است..

این تله کابین تنها تله کابین خاورمیانه است که ارتفاعات جنگل را به ساحل دریا متصل می کند و در در 5 کیلومتری غرب رامسر و 300 متری شهر چابکسرقرار گرفته است . تله کابین رامسر دارای امکانات پذیرایی و تفریحی است که ظرفیت حمل450 نفر در ساعت را دارد.

عمارت کاخ مرمر

عمارت کاخ مرمر در سال 1316 با مساحت حدود 600 متر درون باغی با مساحت 60 هزار متر به شیوه اروپایی بنا شده است .این باغ یکی از منحصر به فرد ترین باغ های ایران از نظر تنوع گونه های گیاهی است که اولین نهال های مرکبات اصلاح شده و گونه های گیاهی متفاوت و نایاب خارجی در آن کاشته شده است.

عمارت کاخ دارای جلوه های زیبا و سقف بسیار دیدنی با 4 ستون سنگی بزرگ خوش تراش، ببر سنگی، مجسمه های برنزی و مرمری، تابلوهای نقاشی عتیقه، فرش های نفیس، کریستال، منبتکاری های استادانه ، گچبری های زیبا و آثار هنرمندان بزرگ ایران و جهان است که چشم هر بیننده ای را خیره می کند و بازدید گردشگران از آن آزاد است.

عضویت در خبرنامه